Pokaz stacji pomiaru jakości powietrza na Politechnice Koszalińskiej
Kategorie wydarzenia
- Edukacja i rozwój
- Ekologia
Miejsce wydarzenia
- Śniadeckich 2
- Koszalin 75-453
- województwo zachodniopomorskie
Informacje ważne dla odwiedzających
- Miejsce poza Dniami Funduszy Europejskich jest niedostępne dla odwiedzających
- Miejsce posiada udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami
Poznaj tajniki pomiarów jakości powietrza – to niepowtarzalna okazja obejrzenia wnętrza stacji pomiarowej. Zapraszamy do Kampusu Politechniki Koszalińskiej!
Wyniki pomiarów są widoczne dla mieszkańców Koszalina w internecie, ale 9 maja będzie można zobaczyć, jak są one wykonywane i co dalej robią z nimi badacze. Podczas pokazu zaprezentujemy odwiedzającym skomplikowany mechanizm stacji, który mieści się w niepozornej metalowej skrzynce. Pomiar obejmie stężenie w powietrzu: pyłów PM 10 i PM 2,5, dwutlenku siarki, dwutlenku azotu, tlenku węgla i metali ciężkich, m.in. ołowiu i niklu.
Po prezentacji działania stacji zaprosimy osoby zainteresowane do pobliskiego laboratorium Wydziału Elektroniki i Informatyki, gdzie dane z pomiarów jakości powietrza są zbierane i przetwarzane. Naukowcy opowiedzą także, w jaki sposób stacja pomaga im prowadzić badania.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w samo południe przed główne wejście na kampus Politechniki Koszalińskiej przy ulicy Śniadeckich. Nie są konieczne zapisy.
Stacja badania jakości powietrza powstała w kampusie Politechniki Koszalińskiej jako część projektu PIONIER-LAB Krajowa Platforma Integracji Infrastruktur Badawczych z Ekosystemami Innowacji. Jest to jedna z 12 stacji pomiarowych ulokowanych w miastach całej Polski.