Dni FE w Zagrodzie Młyńskiej w Bogdańcu - bieg, marsz z kijkami oraz zwiedzanie muzeum
Kategorie wydarzenia
- Edukacja i rozwój
- Imprezy rodzinne
- Muzea i zabytki
- Sport
- Zdrowie
Miejsce wydarzenia
- Leśna 37
- Bogdaniec 66-450
- województwo lubuskie
Informacje ważne dla odwiedzających
- Miejsce posiada udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami
Z okazji Dni FE zapraszamy dzieci i młodzież do Zagrody Młyńskiej w Bogdańcu na bieg oraz marsz z kijami nordic walking.
- bieg dla dzieci i młodzieży:
star: godz. 10:15
dystans: 200-500 m (w zależności od grupy wiekowej)
trasa: na terenie Zagrody Młyńskiej
- marsz z kijami nordic walking:
start: godz. 11:03
dystans: 6 km
trasa: ścieżkami leśnymi
Wydarzenie otwarte, bezpłatne, dla wszystkich chętnych (dzieci i młodzież).
Tego dnia (10 maja) odbędzie się również V Bieg Doliną Młynów. Jest to wydarzenie popularyzujące aktywność fizyczną oraz lokalne dziedzictwo kulturowe. Udział w biegu jest otwarty dla wszystkich grup wiekowych, obowiązują zapisy na listę startową.
Nazwa biegu nawiązuje do Doliny Trzech Młynów. Na jej terenie ma swoją siedzibę Zagroda Młyńska w Bogdańcu. Główną atrakcją jest zabytkowy budynek młyna wodnego z 1826 r. oraz budynki przyległe, w których zorganizowane są ekspozycje. Przyległy teren jest też miejscem eksponowania zabytków kultury i techniki wiejskiej.
W 2024 r. w związku z przeprowadzonym remontem zabytkowego obiektu Muzeum Lubuskie zostało uhonorowane nagrodą Lubuskiego Konserwatora Zabytków „Lubuskie Konserwacje 2023” w kategorii zabytki techniki.
- więcej o nas:
https://muzeumlubuskie.pl/zagroda-mlynska/ - więcej o V Bieg Doliną Młynów:
https://panel.maratonczykpomiarczasu.pl/bieg-dolina-mlynow
Zapraszamy wszystkich chętnych do bezpłatnego zwiedzania Zagrody Młyńskiej w Bogdańcu z przewodnikiem oraz do udziału w edukacyjnej grze terenowej.
Gra terenowa będzie odbywać się na terenie muzeum zarówno w jego obiektach, jak i w plenerze. Jej formuła oparta jest na aktywnym zaangażowaniu uczestników poprzez wykonywanie zadań indywidualnie, w parach lub w kilkuosobowych grupach, np. rodzinnych lub koleżeńskich z użyciem specjalnie zaprojektowanych do tego materiałów (karty gry terenowej). Podczas gry terenowej uczestnicy poznają historię Zagrody Młyńskiej w Bogdańcu, jej mieszkańców, specyfikę pracy młynarza. Będą mieli okazję poprzez zagadki, rebusy, krzyżówki i inne zadania samodzielnie poruszać się po terenie muzeum i jednocześnie korzystać z fachowej pomocy muzealników.
Ponadto dzień zakończy się zaproszeniem do skorzystania ze spotkania z muzealnikami przy wspólnymi ognisku, podczas którego będzie można skorzystać z wiedzy eksperckiej w ramach luźnych rozmów.
Dzięki wydarzeniu uczestnicy będą mogli poznać przykład wykorzystania funduszy unijnych w trosce o dziedzictwo kulturowe, zapoznać się z historią miejsca, zintegrować, pozyskać wiedzę na temat zabytków etnograficznych oraz kultury i techniki wiejskiej.
Świętuj Dni FE razem z nami!
- więcej o nas:
https://muzeumlubuskie.pl/zagroda-mlynska/